Řidiči pozor! Znáte nová pravidla silničního provozu?

Pravidla silničního provozu jsou neustále aktualizována a doplňována. Vyznat se v neustálých novelách je proto občas nad lidské síly. Pokud chcete mít dokonalý přehled o všech změnách, které nás na českých silnicích potkají právě v aktuálním roce 2012, sledujte pečlivě náš web. Přinášíme vám praktické informace, řadu rad i tipů a především přehledný výčet nových silničních pravidel.

Hlavní změny v pravidlech na jednom místě

Nechce se vám každý rok, měsíc nebo týden pročítat neustále aktualizovaný zákon o silničním provozu? Chcete mít všechny změny přehledně na jednom místě? Navštivte kategorii s názvem nová pravidla a informujte se jaké změny na vás – jako na řidiče čekají. Pro zájemce máme na našem webu také úplné znění zákona o silničním provozu, ve kterém se dozvíte vše potřebné a do posledního detailu.

Bodový systém – aneb, za co ztratíte body?

Máte na svém kontě všechny body? Nebo vám nějaký ten bodík schází? Ať je to tak, či onak, kromě novel a aktualizovaných zákonů na našem webu naleznete také přehled přestupků včetně bodového a finančního ohodnocení. Dozvíte se, kolik bodů vám hrozí za rychlou jízdu v obci, řízení motorového vozidla bez platného řidičského průkazu nebo za další přestupky, kterých se jako řidiči můžete dopustit. Bodový systém funguje v České republice (a v řadě dalších států) od roku 2004. Hlavním pilířem zavedení bodového systému bylo snížení počtu a následků dopravních nehod a evidence neukázněných řidičů.

Znáte pravomoci policie?

Víte, co všechno si k vám může policista dovolit? Kdo všechno je oprávněn zastavit vaše vozidlo? Na tyto a spoustu dalších otázek, vám odpoví kategorie umístěná na našich stránkách s názvem pravomoci policie. Přečtěte si, jaké pravomoci policii náleží, a vyvarujete se případných nedorozumění na našem webu, nebo v magazínu autopub.cz, či v sekci technika na stránkách bezvarady.eu.

Web již v současné době není aktualizován.